Showbiz

Morena mahnit sërish me fizikun e saj

E njohur për figurën mbresëlënëse trupore, Morena Taraku arrin të marrë vëmendje sa herë që shpërndan imazhe në rrjetet sociale. Bukuroshja ndiqet nga më shumë se 1.4 milion fansa në Instagram, ku shpërndan fotografi të ndryshme nga jeta e saj personale dhe profesionale Gjatë të mërkurës, modelja e shndërruar në...
Sport

Salzburgu eliminon Sevillën nga Liga e Kampionëve

Kanë përfunduar edhe ndeshjet në grupin G të Ligës së Kampionëve. Befasia më e këndshme në këtë grup është se skuadra austriake, RB Salzburg ka arritur që ta mposhtë skuadrën e njohur spanjolle Sevilla, për ta marrë kështu vendin e dytë në grup. Vendin e parë në këtë grup e...
Lajmet

Ish-Ministri : Biznesmeni nga Prishtina e shpëtoi Radojçiqin nga arrestimi

Një ish-ministër në qeverinë e Kosovës ka shkruar në emisionin Pressing në T7 se në aksionin e Policisë në veri ku ishte arrestuar zyrtari serb, Marko Gjuriq, ishte paramenduar të arrestohej edhe Milan Radojçiq, por që ai u paralajmërua nga një biznesmen nga Prishtina. Një ish-ministër i qeverive të kaluar,...
AN/OP

As Hashimi e as Isa nuk e sollën AKS-në

Asociacioni i Komunave me shumicë serbe, burimin e ka në marrëveshjen e Kumanovës. Jetësimi saj ka filluar me vendosjen e trupave të KFOR-it në Kosovë. Për nihilistët që tash po shpërfaqën patriot të mëdhej, duhet t’u përkujtohet se fillimisht KFOR-i francez si përgjegjës për rajonin e Mitrovicës (veriun e Kosovës)...
Arberi

Bajrajt në Belgjikë/ “Të paskrupuj dhe të gatshëm për të kryer gjithçka”, si i terrorizoi Safet Bajri pronarët e lokaleve në Bruksel

Pjesa e parë/ Gjobëvënia dhe shantazhi-Tentativa për të ekzekutuar Lulzim Gërxhaliun Brutal, të paskrupuj, të gatshëm për të kryer gjithçka për të vënë në jetë qëllimet e tyre kriminale. Kjo është historia e patreguar e Bajrave, një prej bandave më famëkeqe në veriun e Shqipërisë, por jo vetëm. Edhe në...
Lajmet

Gorani: Asociacioni mënjanohet vetëm me izolim total të vendit

Opinionisti Dukagjin Gorani ka thënë se Asociacioni i Komunave Serbe mënjanohet vetëm me izolim total të vendit, e që sipas tij, kjo nuk pranohet nga njerëzit. Gorani në emisionin ‘Pressing’ në T7 tha se që nga dita e djeshme, edhe Qeveria e Kosovës e ka parë që ekziston vetëm një mënyrë...
1 2 3 1 147
Page 1 of 1147