Sport

Sllovakia fiton ndaj Polonisë së Lewandowskit

Robert Lewandowski nuk ka gjetur rrugën drejt portës, ndërkohë që përfaqësuesja e tij, Polonia, e humbi ndeshjen e parë në Euro 2020. Të hënën pasdite, Polonia u mposht 2:1 nga Sllovakia, në kuadër të Grupit E. Polakët kanë rreshtuar sulmet në fund të ndeshjes, por pa konkretizuar. Ka rrezikuar edhe...
Lajmet

NATO mbetet e përkushtuar për praninë e saj në Kosovë

Ka përfunduar në Bruksel samiti i vendeve anëtare të NATO-s, i pari me prezencë fizike që nga viti 2018 për shkak të pandemisë së koronavirusit. Udhëheqësit e 30 vendeve anëtare kanë adresuar çështjet të sigurisë globale dhe rreziqeve me të cilat ballafaqohen vendet anëtare përfshirë ato nga Kina, Rusia dhe...
Lajmet

Hasani: Vendimi i Osmanit – shkelje e pastër kushtetuese

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, e ka vlerësuar jokushtetues vendimin e presidentes së vendit, Vjosa Osmani, për të shkarkuar kryesuesen e Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka. Hasani në një prononcim për Kohëa.net, ka numëruar disa arsye pse ky vendim i Osmanit është jokushtetues. Po ashtu e ka cilësuar...
Arberi

Çështja e detit, zbardhen detaje nga takimi Rama-Mitsotakis: Të përshpejtohen negociatat për procedurat në Gjykatën e Hagës

Zbardhen detaje nga takimi i kryeministrit Edi Rama dhe homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis ditën e sotme në Samitin e NATO-s në Bruksel. Gazeta greke Kathimerini shkruan se dy kryeministrat ranë dakord që të përshpejtonin negociatat për përfundimin e një marrëveshjeje të përbashkët me qëllim referimin e caktimit të...
Sport

Futbollistët shqiptarë nuk e kënduan himnin e Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut e nisi me humbje pjesëmarrjen e parë historike në në një Kampionat Evropian, pasi pësoi me rezultat 3-1 nga Austria. Skuadra ballkanike u kualifikua në ‘Euro 2020’ përmes Ligës Ballkanike, ndërsa golin e parë historik për këtë përfaqësuese e realizoi veterani Goran Pandev, i cili në atë...
Sport

De Ligt do të jetë i gatshëm për ndeshjen me Austrinë

Lajm i mirë nga grumbullimi i Holandës në lidhje me gjendjen fizike të Matthijs De Ligt: mbrojtësi i Juventusit ka lënë pas dëmtimin në rrëzë të kofshës. Një informacion i shkëlqyer nga infermieria e “Tulipanëve”, pasi trajneri Frank de Boer tani do të ketë në dispozicion një element thelbësor që...
Arberi

Pas rikonfirmimit në krye të PD, Basha sërish mesazh demokratëve: Shprehje e qartë e besimit në rrugën tonë drejt ndryshimit, Shqipëria do fitojë

Pasi u rikonfirmua në krye të Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu është drejtuar me një mesazh falënderues demokratëve. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Basha theksoi se kjo është një shprehje e qartë e besimit për rrugën e ndryshimit. MESAZHI I BASHËS Faleminderit për mbështetjen e jashtëzakonshme! Ajo është një shprehje...
Lajmet

Takimi i nesërm Kurti-Vuçiq, në Bruksel do të jetë edhe Biden

Gjithçka është përgatitur. BE-ja nesër herët do ta organizojë dhe ndërmjetësojë takimin e parë Kurti-Vuçiq. Në Bruksel do të jetë i pranishëm edhe presidenti i SHBA-së, Joe Biden, për të marrë pjesë në një samit ku mund të diskutohet edhe çështja e dialogut Kosovë-Serbi. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti...
1 2 3 884
Page 1 of 884