Lajmet

Kurti: Mos të injorohet lufta hibride në rajonin tonë

Në Forumin për Diplomaci në Antalia të Turqisë, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti mori pjesë në panel diskutimi, si dhe zhvilloi disa takime bilaterale. Ndryshimi politik ka nevojë për një lëvizje: një kauzë, një organizatë dhe një përpjekje, tha kryeministri Kurti në panelin e diskutimit me liderë, me...
Lajmet

131 vjetori i lindjës së Mirash Ivanaj, shqiptarit që ju dënua mendimi me 7 vjet burg nga regjimi enverist

Sotë me 12 mars kujtojmë ditëlindjen e ikonës të arsimit kombëtar,reformatorin e arsimit,ministrin e parë të arsimit me formimin e shtetit të Republikës së Shqipërisë,Trieshjanin tonë z.Mirash Ivanaj. Mirash Ivanaj,lindi me 12 mars 1891,vdiq në vitin 1953. Lavdi të përjetshme..! Mirash Ivanaj, shqiptarit që ju dënua mendimi me 7 vjet...
Sport

Trepça fiton derbin ndaj Yllit

Trepça ka fituar derbin e xhiros së 22-të në Art Motion Superligën e Kosovës në basketboll, duke mundur Golden Eagle Yllin në udhëtim me shifrat 63:67 (8:18, 15:9, 14:19, 26:21). Mysafirët e nisën ndeshjen më mirë, me një epërsi 4:13, e më pas ngritën epërsinë në dhjetë pikë, 8:18, sa...
BotëLajmet

Rusia ka një paralajmërim të rëndësishëm për Perëndimin

Zëvendësministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Ryabkov, paralajmëroi se autokolonat perëndimore që dërgojnë armë në Ukrainë mund të jenë “shënjestra legjitime” për Forcat e Armatosura të Rusisë. Duke folur për median shtetërore ruse, Ryabkhov tha se: “Ne kemi paralajmëruar Shtetet e Bashkuara se dërgimi i armëve në Ukrainë, që ata...
1 2 3 4 1 346
Page 2 of 1346