Lajmet

Deliu-Kodra: Vjosa Osmani me urdhër të Albin Kurtit po rrezikon zgjedhjet në Kosovë

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, ka deklaruar sot se shkarkimi i kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, është veprim politik i presidentes Vjosa Osmani nën urdhrat e kryeministrit Albin Kurti dhe Lëvizjes Vetëvendosje. “Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot zbatoi urdhrin politik të Albin Kurtit...
Lajmet

Kurti-Vuçiq – një takim me shumë të panjohura

Në Bruksel takohen me 15 qershor për herë të parë kryeministri i Kosovës Kurti dhe presidenti i Serbisë Vuçiq. Tema më e përfolur është Asociacioni, por mes palëve ka tensione të shumta. Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ka nisur para më shumë se 10 vitesh, e...
Lajmet

Harris Kelmendi përjashtohet nga Polica, flet avokati i tij

Komisioni Disiplinor i Policisë së Kosovës, në shkallë të parë, ka vendosur për përjashtimin nga puna të zyrtarit policor Harris Kelmendi. Por, mbrojtja e pjesëtarit të Njësisë për Reagim të Shpejt, Naim Rudari, do të bëjë ankesë kundër këtij vendimi. Sipas, Rudarit, Komisioni i Brendshëm i PK-së është dashur të...
Lajmet

Musliu i thotë Kurtit frikacak

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur sot për të diskutuar për gjendjen e ekonomisë për shkak të pandemisë COVID-19. Me këtë rast, deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu e ka quajtur kryeministrin Albin Kurti frikacak. Ajo ka thënë se Kurti frikësohet për të qeverisur. https://www.youtube.com/watch?v=E_kltPFn2SY&t=1s “Kam disa pyetje për Albin...
Lajmet

Vjosa Osmani i kërkoi Dakës që të dorëhiqet, i premtoi mirënjohje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka kërkuar Kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Dakës, të dorëhiqet nga pozita e saj në këtë institucion, në këmbim të mirënjohjes Këtë kërkesë Osmani ia ka bërë Dakës në takimin e mbajtur sot në Presidencë. Burime të Gazetës bëjnë të ditur se...
Sport

Belgjika e nisë mbarë, bindëse ndaj Rusisë, shkëlqen Lukaku

Belgjika ka arritur të shënojë fitore me rezultat bindës 3:0 ndaj Rusisë në kuadër të xhiros së parë në grupin B të Kampionatit Evropian. Belgët e kryen detyrën qysh në pjesën e parë. Fillimisht Romelu Lukaku shënoi golin e parë në minutën e 10-të të ndeshjes, Në minutën e 34-të...
Lajmet

Rama e konsideroi marrëzi “Shqipërinë e Madhe”, Kurti: Synimet mbesin të njëjta, bashkimi kombëtar pjesë e programit tonë – Synimi i të dyve është zhbërja e shtetit të Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në 16-vjetorin e krijimit të Lëvizjes Vetëvendosje ka konfirmuar se bashkimi kombëtar me Shqipërinë mbetet ende objektiv në programin e tij qeverisës. Kjo deklaratë vjen vetëm një ditë pasi Rama për një media serbe e cilësoi idenë e Shqipërisë së Madhe si një ‘’marrëzi më...
1 2 3 4 884
Page 2 of 884