Lajmet

Sondazhi që tregon se sa bëhen nervoz kosovarët

Një sondazh i kompanisë analitike amerikane ‘Gallup’ ka treguar se kosovarët bëhen mesatarisht nervoz, në krahasim me shtetet e tjera. Në pyetjen se sa kanë shprehur emocionet negative, 17% e kosovarëve i janë përgjigjur pozitivisht sondazhit të kompanisë amerikane. Ndërkaq, 26% e banorëve të Shqipërisë kanë thënë se kanë shprehur...
Sport

UEFA e shpall Eriksenin lojtarin e ndeshjes Danimarkë-Finlandë

UEFA e ka shpallur Christian Eriksenin lojtarin e ndeshjes Danimarkë – Finlandë. Eriksen u shtri pa ndjenja në fushë në fund të pjesës së parë, pasi pësoi sulm në zemër duke frikësuar gjithë botën, shkruan Gazeta Express. Fatmirësisht, gjendja e tij tani është stabile, teksa është zgjuar dhe po flet....
Showbiz

“Vetëm me drogë dhe sex bëhesh milioner”

“Do të bëhesha bilionere nëse do të shisja kasetën time të seksit”- ishte titulli i disa fotove provokuese të Roza Latit brenda një vaske që ngjalli komente pafund. Moderatorja shfaqej e veshur me të brendshme në disa foto, e në disa të tjera, që pritet të publikohen këtë të dielë...
Sport

Eriksen humb ndjenjat në fushë

Një incident shumë i keq ka ndodhur në ndeshjen e grupit B në Kampionatin Evropian, mes Danimarkës dhe Finlandës. Kah fundi i pjesës së parë Christian Eriksen ka humbur ndjenjat në fushë. Ai ishte duke ecur teksa u rrëzua në fushë, teksa mund të ketë pësuar sulm në zemër.Reklamë Menjëherë...
Lajmet

Liria që nuk e priti çlirimin e Kosovës

Liria u vra, u dogj dy herë për t’u mos u identifikuar më. Trupi i njomë i vajzës gjashtëmuajshe, ani pse i bërë shkrumb, do të jetë gjithmonë dëshmi e fortë e krimeve serbe të kryera në Kosovë. Nuk e priti çlirimin, por trupi i saj dhe i 53 të...
Lajmet

Siguria në Kosovë, Komandanti i KFOR-it takon krerët e Ambasadave të huaja

Komandanti i KFOR-it, Franco Federici është takuar me Përfaqësuesin Special të BE-së në Kosovë dhe me ambasadorët e ShBA-së, Francës, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar. Në këtë takim ka munguar ambasadori gjerman në Kosovë. Ky takim sipas një njoftimi në KFOR-it ishte drekë punë ku u diskutua situata e sigurisë...
1 2 3 4 5 884
Page 3 of 884