Arberi

“Pashalimani” do bëhet bazë ushtarake për Turqinë? Ministria e Mbrojtjes: Ka kërkesë për të qenë e NATO-s, ekspertët e Aleancës po e vlerësojnë

Mediat greke shkruan sot se “Pashalimani” mund të bëhet një bazë ushtarake e Turqisë, pasi kryeministri shqiptar Edi Rama i kishte premtuar Erdoganit dicka të tillë. Mirëpo, burime për “Balkanweb” bëjnë me dije se pas bazës së Kuçovës, edhe Pashalimani po studiohet nga NATO për bazë detare. Ishte kjo kërkesë e...
Lajmet

Borrell: BE-ja nuk preferon ndryshim të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, në një bisedë me disa gazetarë të vendeve evropiane, foli të premten edhe për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë. Borrell tha se BE-ja është e gatshme për vazhdimin e dialogut, porse duhet pritur sqarimi i situatës politike në...
Lajmet

PSD: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese, në përputhje me Kushtetutën

Partia Socialdemokrate ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushtetuese është në përputhje me frymën e Kushtetutës. PSD përmes një njoftimi për media ka thënë se Qeveria Kurti është konfirmuar dy herë si shkelëse e Kushtetutës duke e renditur Kosovën në vendet që shfrytëzoi pandeminë për të uzurpuar jashtëligjshëm pushtetin e...
1 877 878 879 880 881 884
Page 879 of 884