Arberi

Arberi

Gjenden të vdekur 4 persona në një hotel në Qerret

Një lajm i rëndë është bërë me dije pak minuta më parë, ku sipas informacioneve bëhet me dije se 4 persona janë gjetur të vdekur në një hotel në zonën e Qerretit. Dy burra dhe dy vajza janë gjetur të vdekur në një sallë saune në Qerret të Kavajës. Raportohet...
Arberi

“I bie të shpenzohet i gjithë buxheti”, astrofizikania e habitur nga planet e Ramës: Duam të shkojmë në hapësirë, s’kemi njerëzit në tokë. Fantashkencë!

Astrofizikania Mizmoza Hafizi e quan fantashkencë dhe absurd planin e kryeministrit Edi Rama për të hedhur në orbitë dy satelitë. Pedagogia pranë Departamentit të Fizikës në Fakultetin e Shkencave të Natyrës prej vitit 1995 me titullin profesor, thotë se Shqipëria nuk ka asnjë kapacitet njerëzor për të administruar dy satelitë...
Arberi

“Kryetar i vërtetë ka qenë këto 5 javë”, Gjekmarkaj: Akuzat e Berishës? Ka ardhur një pikë që Basha duhet të flasë më shumë, e ka detyrim

Deputeti demokrat, kreu i komisionit të mediave Agron Gjekmarkaj deklaron se kreu i PD-së Lulzim Basha duhet të flasë më shumë pas akuzave dhe ligjëratës së ish-kryeministrit Sali Berisha që ka sulmuar prej disa javësh Gjekmarkaj tha në “Real Story” në News24 se Basha e ka detyrim të flas për...
Arberi

Zyrtarët e lartë Republikanë të Delegacionit të Kongresit të SHBA zgjedhin Lulzim Bashën për takimin e parë në Shqipëri

Kryedemokrati Lulzim Basha priti sot në zyrën e tij një delegacion të Senatit Amerikan, të cilët ishin të kryesuar nga dy përfaqësues të lartë të Partisë Republikane. Bëhet fjalë për Robert Karem, i cili ka shërbyer si Ndihmës Sekretar i Mbrojtjes për Çështjet e Sigurisë Ndërkombëtare dhe Paul Grove, zyrtar...
1 2 3 135
Page 1 of 135