Mergate

Mergate

Pasuritë e Malësisë !

Formohet shoqata " Malesia " në Kaliforni, dhe si fillim, së shpejti në Malësi siell Shtatoren e Baca Kuritit Shkruan: Fikret LULANAJ E pastër si loti, e ëmbël si mjalti, e dobishme si qumeshti i nënës është malli dhe dashuria e mergimtarit për atdhe dhe komb te vet. Historikishte prej...
Mergate

Gjendet e vdekur 51-vjeçarja nga Kosova që ishte zhdukur në Zvicër

Është gjetur e vdekur nga policia, 51-vjecarja nga Kosova Alije Veseli që ishte zhdukur me 7 qershor të vitit 2021. Sipas polizeiticker.ch, personi i zhdukur është gjetur i vdekur me datë 9 korrik. Nuk ka indikacione të ndikimit të palës së tretë. Në Emmen, Kantoni i Lucernit familjarët kishin njoftuar...
Mergate

Njihuni me kosovaren që punon si shofere e autobusit në Zvicër

Teuta që në moshë të re kishte shprehur dëshirën që të bëhej shofere. Por, vozitja për kategorinë D kishte një domethënie të veçantë, që një ditë të jetë shofere e autobusëve në Zvicër. Pa dyshim, puna në çdo shtet, shoqëri a kulturë, ka vlerën dhe pozitën e saj. Shumë femra...
Mergate

Dafina Berisha, shqiptarja e parë nga Kosova që kandidon për Bundestag

Dafina Berisha, është shqiptarja e parë me prindër nga Kosova e cila kandidon në zgjedhjet parlamentare që pritet të mbahen më 26 shtator për një vend në Parlamentin e Gjermanisë të njohur si Bundestag. Ajo është pjesë e listës së Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë (SPD) për Landin e Hamburgut Lajmi...
1 2 3 12
Page 1 of 12