Lajmet

Sport

Egzon Shala mposhtet në raundin e parë në Kampionatin Evropian

Mundësi kosovar me normë olimpike Tokio 2020, Egzon Shala, ka garuar sot në Kampionatin Evropian, që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Shala pësoi humbje nga polaku, Kamil Tomasz Kosciolek, kategoria deri në 125 kilogramë, stil i lirë. Ishte kjo gara e parë për Shalën, pas më shumë se një...
Lajmet

Tre dëshmitarët në rastin ku Gani Geci akuzohet për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit, tregojnë se çfarë kanë parë në ditën kritike

Në rigjykimin për rastin ku Gani Geci po akuzohet për vrasjen e Ruzhdi Shaqirit, që kishte ndodhur më 4 gusht të vitit 2014, në seancën e së martës janë dëgjuar dëshmitaret Sejdi Gashi, Zijadin Geci dhe Bahri Nika. Fillimisht është dëgjuar dëshmitari Sejdi Gashi, i cili ka deklaruar se qëndron pranë deklaratave të...
Lajmet

Gazeta holandeze “Trouw”: Pjeter Shala, nga një jetë e qetë si ndërtues në Belgjikë, në bankën e të akuzuarve në Tribunalin Special

Komandanti gueril kosovar, Pjeter Shala duhej të paraqitej para Tribunalit të Kosovës të hënën për krimet që pretendohet t’i ketë bërë në ish-Jugosllavi drejt fundit të luftës. Tani jeton në Belgjikë ku punon si ndërtues, shkruan sot gazeta holandeze, Trouw. Me tonin e tij të rëndë të zërit, Pjeter Shala...
Sport

Presidenti i Napolit qeshë me ftesën për Superligën Evropiane

Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis mohon se JP Morgan e ka ftuar Napolin të marrë pjesë në Superligën Evropiane. JP Morgan do të financojë të ashtuquajturën Superligë, dhe sipas Il Corriere dello Sport, përfaqësues nga banka amerikane e investimeve kanë kontaktuar Napolin për t’i kërkuar atyre të bashkohen në garën...
Arberi

Skandali i mashtrimit me legalizimet, Presidenti Meta: Zyrat e shtetit janë kthyer në strehë banditësh. Mos e detyroni popullin të arrestojë të paudhët!

Presidenti Ilir Meta ka reaguar për audio përgjimin e kreut të Kadastrës, Artan Lame, i cili urdhëron vartësit që të mos u tregojnë njerëzve se 100 mije legalizime banesash nuk do të bëhen. Lame shprehet se këta njerëz duhen mbajtur me shpresë, pra duhen gënjyer sikur do të marrin legalizimet,...
1 2 3 4 757
Page 2 of 757