Lajmet

Lajmet

Ministrja e Drejtësisë paralajmëron fillimin e procesit të vettingut

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka thënë së këtë javë presin nga institucionet dhe shoqëria civile që deri të enjten tua dërgojnë emrat e përfaqësuesve të tyre për të filluar me formimin e grupit punues për vettingun në Kosovë dhe më pas krijimin e një koncept dokumenti. Haxhiu gjatë tryezës...
Arberi

Gazetari investigativ publikon përgjimin/ Drejtori i Kadastrës jep ‘direktivat’: Po i the 100 mijë vetëve s’të legalizohet u bënë ‘mish për top’ për palën tjetër, t’i mbajmë varur

Një audiopërgjim i drejtorit të Kadastrës, Artan Lame është publikuar nga gazetari investigativ Artan Hoxha ku dëgjohet të japë direktiva të qarta, gjatë kësaj fushate elektorale ndërsa flet për çështjen e legalizimeve. Në audio përgjimin, të cilin gazetari Hoxha e ka publikuar në facebook, Lame thotë se nga 170 mijë...
Lajmet

Vuçiq: Nuk e pranojmë Kosovën edhe sikur sot të bëhemi anëtar i BE-së

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pashmangshëm ka folur në lidhje me dialogun me Kosovën në televizionin FACE TV përballë gazetarit boshnjak Senad Haxhifejzoviq, i cili nuk ngurron t’ua përmend realitetin e padëshirueshëm zyrtarëve serbë sa herë që i ka përballë. Gazetari Haxhifejzoviq e ka pyetur Vuçiqin se a do ta...
Showbiz

Oriola, shfaqet tërësisht e zhveshur në plazh

Oriola Marashi ka postuar foto të nxehtë gjatë vikendit Bukuroshja shqiptare ka vazhduar me modelimin e saj për firma të ndryshëm dhe këtë e ka bërë edhe këtë fundjave. Ajo ka postuar një set fotografikë ku shihet tërësisht e zhveshur, derisa në disa foto mbulon pjesët intime të saj me...
AN/OP

Salih Çekaj, Kryekomandanti epik & legjendar i UÇK-së !

Ideator, projektues, si dhe kreator dhe realizues praktik i krahut të armatosur së levizjes sonë nacionale për liri, pavarësi dhe demokraci n'krye të së ciles ishte Presidenti historik Rugova ! Shkruan: Fatmnir BAJRAJ Themelues dhe themeltar i rezisistencës së armatosur dhe UÇK-së, n'Republikën e Kosovës, n'kuadër të Insutitucionëve legjitime &...
Lajmet

Gjyqtari refuzon kërkesën e mbrojtjes së Veselit

Gjykatësi i procedurës paraprake, Nicolas Guillou, ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes së Kadri Veselit, me anë të së cilës ishte kërkuar që të dorëzohet dosja paraprake e Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS) deri më 1 qershor 2021. Në këtë vendim, shpjegohet historiku i çështjes së kësaj kërkesë, ku thuhet...
1 2 3 4 5 757
Page 3 of 757