Lajmet

Lajmet

Avdullah Hoti mori telegram urimi nga kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka marrë telegram urimi nga Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte. Në letrën e Contes thuhet se ata e mbështesin me bindje perspektivën euroatlantike të Kosovës. “Me po aq bindje shpresojmë për rifillimin e shpejtë të dialogut me Beogradin të lehtësuar nga Bashkimi Evropian”, thuhet në...
Sport

Futbollisti kosovar shpëton një dhjetëvjeçar që po fundosej në liqen

Futbollisti kosovar, Mehmet Hetemaj, e ka shpëtuar një djalosh dhjetëvjeçar, i cili po fundosej në liqenin Kyrkosjarvi në Finlandë. Më vonë, ai e ka përshkruar të gjithë rastin, duke thënë se nuk kishte qenë aspak e lehtë. Mehmet Hetemaj, i cili luan për klubin Seinajoki në Finlandë, kishte shkuar me...
Lajmet

Kurti: Tubim në sheshin “Skënderbeu”, të premten me 12 qershor

Kryetari i LVV-së, Albin Kurti, ka bërë të ditur se të premten më 12 qershor kanë organizuar një tubim publik. Ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook bëri të ditur se në mbledhjen e sotme me Qendrat e Lëvizjes Vetëvendosjë diskutuan për shumë çështje politike dhe organizative....
Showbiz

Foto e video të reja përvëluese, modelja gjoksmadhe provokon me bikini

Falë gjoksit të saj gjigant dhe të pasmeve të saj seksi, Lindsey Pelas është bërë një prej femrave më të popullarizuara në rrjetet sociale. Vetëm në Instagram, modelja bionde amerikane ndiqet nga më shumë se 9 milionë persona. Për admiruesit e saj, gjoksmadhja përvëluese 29-vjeçare publikon rregullisht fotografi e video...
Showbiz

Françeska provokon me foton ‘topless’ nga pishina

Ajo shquhet për format e saj dhe fotot provokuese që poston në rrjetet sociale. Ish banorja e Big Brother Albania, Françeska Jaçe, ka publikuar së fundmi në profilin e saj Instagram foto ku shfaqet topless buzë një pishine. Franceska i ka lënë shumë pak vend imagjinatës teksa është shfaqur seksi,...
Lajmet

Ramadani: Në Kosovë ka mjaftueshëm teste për Covid-19

Drejtori i Institutit Kombëtarë të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani ka thënë se ka mjaftueshëm teste për Covid-19 në vend. Në konferencën e përbashkët me ministrin e ri të Shëndetësisë, Armend Zemaj – drejtori i IKSHPK’së është shprehur se secili qytetarë që ka shenja epidemiologjike do të testohet. Sipas...
1 728 729 730 731 732 757
Page 730 of 757