Sport

Sport

Ylli fiton ndeshjen e parë ndaj Pejës

Ylli ka shënuar fitore ndaj Pejës në udhëtim 75:83 (16:22, 17:20, 22:19, 20:22), në finalen e parë të “Play-offit” në FIVE STAR Superligën e Kosovës në basketboll. Pesë minutat e parë ishin të barabartë, por më pas mysafirët krijojnë epërsi prej 10 pikësh, 10:20, megjithatë, vendasit nuk dorëzohen duke ngushtuar...
Sport

Wijnaldum mund të transferohet te Bayerni

Mesfushori i Holandës, Georginio Wijnaldum mund t’i bashkohet skuadrës së Bayern Munichut pas përfundimit të këtij edicioni. E një transferim të tillë nuk e ka përjashtuar as agjenti i Wijnaldumit, Humpry Nijman, në një intervistë të premten për “Sport1”. Wijnaldum është pjesë e Liverpoolit por do të largohet nga ekipi...
Sport

Villarreali është finalisti tjetër në Evropa Ligë

Arsenali nuk ka arritur ta shkruajë emrin në finale, pasi ka barazuar pa gola ndaj Villarrealin në shtëpi. Meqenëse e kishin humbur sfidën e parë në Estadio de la Ceramica me rezultat 2-1, Topçinjtë duhej ta përmbysnin rezultatin në terren të tyre. Megjithatë, kur gjyqtari dha shenjë për përfundimin e...
Sport

Unitedi është finalist, eliminon Romën nga Liga e Evropës

Ashtu siç pritej, Manchester Unitedi është konfirmuar si finalist i Ligës së Evropës duke eliminuar Romën në fazën gjysmëfinale të kësaj gare. Djajtë e Kuq kishin fituar me rezultat 6-2 në sfidën e parë në Old Trafford dhe pas ndeshjes kthyese në Stadio Olimpico (3-2), skuadra angleze kualifikohet tutje me...
Sport

Juventusi e vë në treg amerikanin McKennie

 Juventusi është i gatshëm të shesë Weston McKennie te klubet e Ligës Premier nëse vjen një ofertë afër 30 milionë euro. 22-vjeçari u ble nga Schalke 04 për 23 milionë euro plus bonuse të mundshme të lidhura me paraqitjet, duke aktivizuar opsionin e huazimin me të drejt blerje. Ai kishte...
Sport

Zyrtare: Ballkani e shkarkon Bledi Shkëmbin

Ballkani e ka shkarkuar trajnerin, Bledi Shkembi. Ky vendim erdhi menjëherë pas humbjes së Ballkanit në shtëpi nga Arbëria, duke minimizuar gjasat për titullin kampion në Superligën e Kosovës, Postimi i klubit në Facebook pa ndërhyrje: Njoftim per Opinionin futbolldashes , Pas rezultateve te dobta, sidomos ne 2 ndeshjet e...
Sport

Interi e Chelsea në garë për Pjaniqin

Chelsea dhe Interi janë futur në garë për mesfushorin boshnjak Miralem Pjaniq, i cili pritet të largohet nga skuadra e Barcelonës gjatë kësaj vere. Lajmi është bërë i ditur të enjten nga e përditshmja spanjolle “El Mundo Deportivo”. Bëhet e ditur se si Chelsea ashtu edhe Interi po insistojnë në...
Sport

Chelsea mposhtë Realin, finale angleze në Champions League

Chelsea e ka eliminuar Real Madridin për t’u kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve. Blutë, në finale do të përballen me Manchester Cityn, do të jetë finale tërësisht angleze. Chelsea i ka dhënë shkollë futbolli Real Madridit duke e mundur 2-0 në sfidën e kthimit në “Stamford Bridge”, për...
1 2 3 102
Page 1 of 102