Sport

Sport

Distria Kransiqi i siguron medalje Kosovës, kalon në finale

Distria Krasniqi ka kaluar në finale në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Xhudistja nga Kosova e mundi në gjysmëfinale rusen, Sabina Giliazova. Ajo tashmë ka siguruar medalje në turneun e Lisbonës, tani do të luftojë për të artën, raporton. Distria në çerekfinale të...
Sport

Arsenal, United, Roma e Villarreal kualifikohen në gjysmëfinale të Europa League

Arsenal, Manchester United, Roma dhe Villarreal kanë prerë biletën për në gjysmëfinale të Europa League. “Topçinjtë” eliminuan Slavia Pragën, “Djajtë e Kuq” eliminuan Granandën, Roma e mposhti Ajaxin derisa Dinamo e shqiptarëve u eliminua nga Villarreali. Arsenali gaboi në sfidën e parë në Angli, duke barazuar 1-1 me Slavia Pragën,...
Sport

Leon Dajaku përfundimisht preferon Gjermaninë para Kosovës

Leon Dajaku nuk do ta veshë fanellën e Kombëtares së Kosovës. Në një intervistë për faqen zyrtare të klubit FC Union Berlin, Dajaku u pyet për të ardhmen e tij, se për cilën përfaqësuese do të luajë. “E dua futbollin, është gjithçka për mua. Po jap më të mirën dhe...
Sport

Romagnoli në listën e Barcelonës për përforcime

Alessio Romagnoli është në listën e Barcelonës dhe do të synohet të afrohet në afatin kalimtar të verës. Barcelona kërkon ta përforcojë repartin e mbrojtjes, ku ka në shënjestër disa emra Sipas Mundo Deportivo, 26-vjeçari shikohet si një element shumë i vlefshëm i cili mund të shtojë forcën në prapavijën...
Sport

Orari i plotë për ndeshjet e mbetura në Superligën e Kosovës në futboll

Kampionati elitar në futbollin e Kosovës është futur në fazën e katërt të sistemit të ri të garave. Tashme është caktuar edhe orari për ndeshjet e mbetura deri në fund të sezonit, mëson ekskluzivisht Gazetasheshi.com Kështu xhiroja e 29-të do të zhvillohet këtë fundjavë me ndeshje mjaftë të zjarrta, kurse...
Sport

Orari i ndeshjeve gjysmëfinale Chelsea vs Real Madrid dhe City vs PSG

Real Madridi dhe Manchester City janë kualifikuar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Reali e eliminoi Liverpoolin, derisa City Dortmundin. Skuadra e Zinedine Zidane vuajti për 90 minuta në “Anfield”, por sfida u mbyll 0-0 dhe falë fitores 3-1 në takimin e parë, siguroi biletën për në fazën tjetër. City...
Sport

Xhudo pritet t’i sjellë Kosovës medalje nga Evropiani i Lisbonës

Kur kanë mbetur edhe 100 ditë deri në hapjen e Lojërave Olimpike Tokio 2020, ekipi olimpik i Kosovës në xhudo po kërkon medaljet e reja nga Kampionati Evropian i Lisbonës së Portugalisë, që mbahet prej 16-18 prill 2021. Për dallim nga Evropiani i vitit të kaluar, i mbajtur në Pragë...
Sport

Mehmedi i gatshëm për Bayernin

Sulmuesi Admir Mehmedi do të jetë në formacionin bazë të Wolfsburgut për ndeshjen kampionale kundër Bayern Munichut. Mediumet gjermane kanë njoftuar të mërkurën se Mehmedi tashmë është kthyer në stërvitje me pjesën tjetër të ekipit pas një pauze prej dy javësh shkaku i lëndimit të këmbës. Mehmedi i ka munguar...
1 2 3 4 95
Page 2 of 95