Sport

Sport

Agjenti i Agueros në bisedime me Barcelonën për argjentinasin

Sergio Aguero është në bisedime të avancuara për një transferim te Barcelona – thonë njoftimet në mediat spanjolle. Sulmuesi argjentinas do të jetë lojtar i lirë në fund të sezonit kur edhe i përfundon kontrata me Manchester Cityn, prandaj që tani mund të arrijë marrëveshje me klubet e interesuara. Juventusi...
Sport

Ndëshkohet Zlatan Ibrahimovic

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic është pezulluar për një ndeshje pas ndëshkimit me karton të kuq në të shtunën kundër Parmës. Komisioni Disiplinor i ka dhënë veteranit një ndalim me një ndeshje dhe një gjobë prej pesë mijë euro për shkak se ka shqiptuar, me një qëndrim provokues, kritikë mosrespektuese...
Sport

Bayerni futet në bisedime me Wijnaldum

Georginio Wijnaldum do të largohet në verë nga Liverpooli. Mesfushori holandez është futur në vitin e fundit të kontratës me The Reds dhe nuk ka pranuar rinovimin Gjiganti anglez i ka ofruar rinovimin në tri raste, por Wijnaldum është i vendosur të largohet për një aventurë të re. 30-vjeçari është...
Sport

Reali publikon listën anti-Liverpool, mungojnë shumë yje

Real Madridi ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjen kthyese të çerekfinales së Champions Leagues ndaj Liverpoolit. Real Madridi do të udhëtojë pa disa nga yjet e skuadrës. Sergio Ramos, Lucas Vazquez, Dani Carvajal, Raphael Varane dhe Eden Hazard do të mungojnë në këtë takim Kujtojmë se ndeshja e parë...
Sport

Në “Alfredo di Stefano”, Reali triumfon ndaj Barcelonës

Edhe pse kushtet atmosferike aspak të favorshme për të luajtur, Reali dhe Barcelona dhuruan një nga ndeshjet më spektakolare. “Los Blancos” triumfoi 2:1 ndaj Barcelonës. Benzema realizoi fillimisht në minutën e 13-të, kurse në të 28-tën Kroos dyfishoi epërsinë. Nëse në pjesën e parë Reali e dominoi ndeshjen, në të...
Sport

Prishtina fiton ndeshjen vendimtare ndaj Bashkimit, futet në play-off

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit me rezultat 89-82 (22:13, 23:22, 23:28, 21:19), në kuadër të xhiros së 28-të në FIVE STAR Superligën e Kosovës në basketboll. Të dy skuadrat u kualifikuan në Play-off, pasi kanë nga 39 pikë, aq sa Trepça, por kur tri skuadra kanë pikë të barabarta,...
1 2 3 4 5 95
Page 3 of 95