Sport

LajmetSport

FOTOGRAFI HISTORIKE: Presidenti Rugova dhe legjenda e futbollit Fadil Vokrri

Nepër rrjetet sociale po qarkollon një fotografi me vlera historike që tregon për rrugëtimin e Kosovës për liri, pavarësi dhe demokraci, rrugë në të cilën kontribut të madh ka dhën edhe sportiestët shqiptar nga të gjitha disiplinat sportive Në fotografi shihen Presidenti Historik i Kosovës Dr.Ibrahim Rugova, dhe legjenda e...
Sport

Zyrtare: Adam Lallan rinovon kontratën me Liverpoolin

Adam Lallan ka rinovuar kontratën me Liverpoolin, duke i lejuar atij që të përfundojë këtë edicion. Mesfushori do të qëndrojë pjesë e skuadrës së Jurgen Kloppit deri në fund të muajit korrik, në mënyrë që të përfundonte ky sezon që ishte suspenduar nga coronavirusi. Lallana ka thënë se është i...
Sport

Dumoshi: Vokrri na jepte shpresë për një Kosovë më të mirë

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, e ka kujtuar Fadil Vokrrin, në dyvjetorin e vdekjes së tij, si personin që i jepte shpresë për një Kosovë më të mirë, më të lirë e më të pavarur falë sukseseve të tij. Fadil Vokrri ndërroi jetë në mënyrë tragjike më...
Sport

Bayern Munich synon transferimin e Gianluca Mancinit

Roma mund të mbes pa njërin nga lojtarët më të mirë të repartin defensivë, Gianluca Mancini. Mbrojtësi i talentuar italian ka vetëm një vit që është bashkuar me Romën dhe ka bërë paraqitje jashtëzakonisht të mira. Mancini përpos që luan në rolin e qendërmbrojtësit, ai është angazhuar edhe si mesfushor...
Sport

Marash Kumbulla kushton 35 milionë euro, thotë Hellas Verona

Marash Kumbulla është një ndër futbollistët më të përfolur në Itali. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare është duke u kërkuar nga shumë klube evropiane, sidomos nga Juventusi dhe Interi. Madje ka zëra se Zonja e Vjetër ka arritur marrëveshje me 20-vjeçarin që do t’i bashkohet gjatë verës. Sido që të jetë,...
1 89 90 91 92 93 95
Page 91 of 95