TECH

TECH

Përballja e titanëve: Mercedes dhe BMW sjellin modelet e reja E63 dhe M5

Dy prodhuesit e njohur gjermanë, Mercedes-Benz dhe BMW, i kanë publikuar pamjet e modeleve më të reja të kategorisë sportive, E63 AMG dhe M5 Competition. Njësoj si në të kaluarën, këto dy vetura pritet të jenë rivale të mëdha me njëra-tjetrën. Mercedes-Benz E63 AMG vjen në versionin Sedan dhe Estate....
AN/OPArberiKultureMergateShowbizSportTECH

Thaçi: Nuk kam vullnet që të marr pjesë në proceset negociuese që udhëhiqen nga Miroslav Lajçak

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se nuk do të marr pjesë në proceset negociuese që udhëhiqen nga përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian (BE) në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Thaçi këtë deklaratë e tha pas një vizite që ia bëri Odës Ekonomikë të Kosovës (OEK). “Është inkurajues çdo...