archiveFokus

Lajmet

Serwer: Hill në Serbi, ambasador serioz por pa sukses të garantuar

Njohësi amerikan i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka thënë se përcaktimi i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, që Christopher Hill të jetë ambasador i SHBA-së në Serbi, është sinjal serioz i qëllimit të SHBA-së për të zgjidhur çështjet e mbetura në Ballkan. Në një shkrim...
Showbiz

Rhian, zhvishet e tëra

Rhian Sugden ka ndezur temperaturat duke pozuar tërësisht e zhveshur në një fotosezion të nzehtë në zyre Rhian Sugden është zhveshur e tëra dhe ka bërë një fotosesion tërësisht provokativ. Modelja e kolme (35) ka treguar asetet e saj derisa ka bërë fotografi për “May Contain Girl”. Në disa foto...
Lajmet

Ministri Sveçla: Dronët serbë shkelën hapësirën ajrore të Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka konfirmuar, se i dërguari i BE-së Miroslav Lajçak dhe komandanti i KFOR-it, pas aplikimit të reciprocitetit me Serbinë për targat e automjeteve kishin ofruar një marrëveshje për zgjidhjen e krizës në veri të vendit, e cila ishte refuzuar nga Serbia....
Lajmet

Escobari përsërit mbështetjen e SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi

Zëvendësi i ndihmësit të sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar ka thënë se kur bëhet fjalë për Kosovën dhe Serbinë, qasja e Shteteve të Bashkuara është që të vazhdojë të mbështes dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian si një mënyrë për të gjetur zgjidhje. “Shpresojmë se...
Lajmet

Enver Sekiraqa lirohet nga paraburgimi

Enver Sekiraqa, i akuzuar për nxitje të vrasjes së zyrtarit policor, Triumf Riza është liruar nga paraburgimi, . Rastin e ka konfirmuar avokatja e tij, Kosovare Kelmendi. “Po, e vërtetë”, ka thënë shkurt ajo për Gazetën, kur u pyet nëse Sekiraqa është liruar në arrest shtëpiak. Përndryshe, Gjykata Themelore në...
Lajmet

UNMIK-u ia vë fajin Kosovës për tensionet në veri

Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për zhvillimet në Kosovë, Zahir Tanin, ka fajësuar Qeverinë e Kosovës për tensionet e shkaktuara në fund të shtatorit në veri të Kosovës. Në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për zhvillimet në Kosovë, Tanin ka deklaruar se për...
1 2 3 711
Page 1 of 711