Arberi

Video/ Basha pritet nga qindra qytetarë në Lushnjë: Rama Ik!

Në kuadër të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ndodhet në Lushnjë ku po zhvillon takime me banorë dhe biznese atje.

Ashtu si në çdo qytet, edhe sot kryedemokrati është pritur me ovacione dhe entuziazëm nga qindra qytetarë të Lushnjës, të cilët i kanë uruar mirëseardhjen Bashës me thirrjet: “Rama IK”, “Fitore-Fitore” apo edhe “Poshtë Komunizmi”!

“Nuk do ta lejojmë Ramën të vjedhë të ardhmen e fëmijëve tuaj”, deklaroi Lulzim Basha.

Leave a Response